Additional information
| Diameter | 8mm |
|---|---|
| Length | 80mm |
| Watts | 200W |
| Volts | 220V |
| Lead Length | 10" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |
To Order Call: 800-817-3486 or Email: sales@mpimorheat.com or Order Online
Not Exactly what you need? Order Custom Heaters Below!
Standard Lead Times
$38.22
20 in stock (can be backordered)
| Title | Range | Discount |
|---|---|---|
| No Discount | 1 | 0% $38.22 |
| 5% Discount | 2 - 9 | 5% $36.31 |
| 10% Discount | 10 - 24 | 10% $34.40 |
| 15% Discount | 25 + | 15% $32.49 |
| Diameter | 8mm |
|---|---|
| Length | 80mm |
| Watts | 200W |
| Volts | 220V |
| Lead Length | 10" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |