Additional information
| Diameter | 6.5mm |
|---|---|
| Length | 40mm |
| Watts | 50W |
| Volts | 220V |
| Lead Length | 10" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |
To Order Call: 800-817-3486 or Email: sales@mpimorheat.com or Order Online
Not Exactly what you need? Order Custom Heaters Below!
Standard Lead Times
$26.13
20 in stock (can be backordered)
| Title | Range | Discount |
|---|---|---|
| No Discount | 1 | 0% $26.13 |
| 5% Discount | 2 - 9 | 5% $24.82 |
| 10% Discount | 10 - 24 | 10% $23.52 |
| 15% Discount | 25 + | 15% $22.21 |
| Diameter | 6.5mm |
|---|---|
| Length | 40mm |
| Watts | 50W |
| Volts | 220V |
| Lead Length | 10" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |