Additional information
| Diameter | 3/8" |
|---|---|
| Length | 1.50" |
| Watts | 400W |
| Volts | 240V |
| Lead Length | 26" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | Stainless Steel |
To Order Call: 800-817-3486 or Email: sales@mpimorheat.com or Order Online
Not Exactly what you need? Order Custom Heaters Below!
Standard Lead Times
$106.68
20 in stock (can be backordered)
| Title | Range | Discount |
|---|---|---|
| No Discount | 1 | 0% $106.68 |
| 5% Discount | 2 - 9 | 5% $101.35 |
| 10% Discount | 10 - 24 | 10% $96.01 |
| 15% Discount | 25 + | 15% $90.68 |
| Diameter | 3/8" |
|---|---|
| Length | 1.50" |
| Watts | 400W |
| Volts | 240V |
| Lead Length | 26" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | Stainless Steel |