Additional information
| Diameter | 1/4" |
|---|---|
| Length | 1.25" |
| Watts | 75W |
| Volts | 120V |
| Lead Length | 14" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |
To Order Call: 800-817-3486 or Email: sales@mpimorheat.com or Order Online
Not Exactly what you need? Order Custom Heaters Below!
Standard Lead Times
$25.41
Available on backorder
| Title | Range | Discount |
|---|---|---|
| No Discount | 1 | 0% $25.41 |
| 5% Discount | 2 - 9 | 5% $24.14 |
| 10% Discount | 10 - 24 | 10% $22.87 |
| 15% Discount | 25 + | 15% $21.60 |
| Diameter | 1/4" |
|---|---|
| Length | 1.25" |
| Watts | 75W |
| Volts | 120V |
| Lead Length | 14" |
| Exit | Straight |
| Leads | Fiberglass |
| NPT Fitting | No |