Additional information
| Diameter | 3/8" |
|---|---|
| Length | 1.25" |
| Watts | 100W |
| Volts | 240V |
| Lead Length | 26" |
| Exit | 90° |
| Leads | S/S Armor |
| NPT Fitting | No |
To Order Call: 800-817-3486 or Email: sales@mpimorheat.com or Order Online
Not Exactly what you need? Order Custom Heaters Below!
Standard Lead Times
$79.89
20 in stock (can be backordered)
| Title | Range | Discount |
|---|---|---|
| No Discount | 1 | 0% $79.89 |
| 5% Discount | 2 - 9 | 5% $75.90 |
| 10% Discount | 10 - 24 | 10% $71.90 |
| 15% Discount | 25 + | 15% $67.91 |
| Diameter | 3/8" |
|---|---|
| Length | 1.25" |
| Watts | 100W |
| Volts | 240V |
| Lead Length | 26" |
| Exit | 90° |
| Leads | S/S Armor |
| NPT Fitting | No |